Wybierz kategorię, która Cie interesuje
Strona główna/Blog/I Przegląd Filmów o Winie

I Przegląd Filmów o Winie

Autor: admin_winosfera

Wino jest do picia, a film do oglądania, oto przed nami chwila,

w której te dwie przyjemności zostaną połączone!

 
IDEA:
Przegląd Filmów o Winie to cykl 4 spotkań w winnej atmosferze. Projekcja filmów, które miały największy wpływ na rynek winiarski, spotkania z ludźmi związanymi ze światem wina, degustacja i prelekcja najlepszych sommelierów w Polsce. To wszystko pozwoli na odkrycie i poznanie winnych tajemnic. Jeśli w Twojej głowie kłębią się pytania – jak wybrać dobre wino, czym pachnie wino, gdzie znajduje się najdroższe wino świata, jak nie dać się oszukać przy wyborze tego trunku, skąd wiadomo, że wino jest dobre, czym jest wino podwodne, ile lat ma najstarsza butelka wina? U nas znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania! Zajrzyj na przegląd! Przejrzyj na oczy i daj się wciągnąć w świat wina, aromatów i smaków. To tutaj doznasz degustacji doskonałej – pełnej dźwięku, obrazu i wrażeń. Przygotowaliśmy dla Ciebie najlepsze filmy, o których opowiedzą najlepsi sommelierzy w Polsce.
 
PROGRAM - CO CIĘ CZEKA?
SOMM – 11.05.2019, godz. 17.00
"Dzień dobry, kieliszek wina dla Pani/Pana!" - tak powitamy wszystkich, którzy nas tego dnia odwiedzą. Usiądźcie wygodnie, posłuchajcie kilku słów od nas i obejrzyjcie film, o prestiżowym teście dla sommelierów. Po jego zakończeniu na scenie pojawi się Master Sommelier. Każdy z widzów w tym momencie dostanie kartkę i długopis, a zadaniem będzie określenie szczepu, apelacji, roku degustowanego wcześniej wina - jeśli komuś uda się prawidłowo odgadnąć, zwycięży butelkę. Master Sommelier Piotr Pietras na scenie przeprowadzi degustację w ciemno.
 
CHATEAU CHUNDER - A WINE REVOLUTION
18.05.2019, godz. 17.00Poznasz tu najlepsze australijskie wina i otrzymasz zniżkę na wybrane butelki. Twórcy dokumentu za pomocą barwnych anegdot i ciekawych postaci, ukazują przemianę, jaką australijskie wino przeszło od żartu w skeczu Monty Pythona do momentu osiągnięcia ogromnego globalnego sukcesu. Po filmie będzie okazja do degustacji i rozmowy z członkami Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Współorganizatorem wydarzenia jest Ambasada Australii w Polsce, a oficjalne otwarcie poprowadzi Ambasador Australii JE Paul Wojciechowski. Podczas eventu gościem specjalnym będzie również Pan Anthony'ego Weymouth, Radca Handlowy. 
 
NATURA, KOBIETY I WINO 
08.06.2019, godz. 17.00
Dokument opowiadający o odwadze, wytrwałości determinacji, które pozwoliły bohaterkom osiągnąć zasłużony sukces. Zdobyły uznanie klientów na całym świecie i - co szczególnie trudne - także w branży winiarskiej. W filmie zdradzają sekrety swoich winnic, opowiadają o życiu wbrew schematom i winach, które stały się ich największą dumą.
 
CZERWONA OBSESJA 
15.06.2019, godz. 17.00
Film opowiadający o winie z Bordeaux, pięknych francuskich krajobrazach i prawdzie o rynku wina - oto esencja dokumentu, który na zawsze zmieni Wasze spojrzenie na przemysł winiarski. Tego dnia będziecie mieli możliwość poznania najdroższych win, najciekawszych winnych historii i nietypowych skandali z winem w roli głównej, opowieści o nich poprowadzą prezydent SSP Piotr Kamecki i wiceprezydent SSP Tomasz Kolecki!
Po każdym wydarzeniu dla zainteresowany kolacja, składająca się z 5 dań, do których sommelier dobierze wino, które pozwoli zagłębić się w smakach kuchni ze sztućcami Michelin.
MIEJSCE:
Kino Czary, Restauracja Winosfera, ul. Chłodna 31, Warszawa
Link do wydarzenia na FACEBOOKU: LINK
 
BILETY:
Bilet jednorazowy 59 PLN
Karnet na 4 spotkania 200 PLN
Bilet jednorazowy + 5-daniowa kolacja degustacyjna 179 PLN
Karnet na 4 spotkania + 4 kolacje 659 PLN
 
Rezerwacja i więcej informacji:
m: + 48 601 238 319
 
Partnerzy wydarzenia: