Wybierz kategorię, która Cie interesuje
Strona główna/Blog/GRUDZIEŃ W WINOSFERZE - PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO ŚWIĄT!

GRUDZIEŃ W WINOSFERZE – PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO ŚWIĄT!

Autor: Monika Kwapisz

Grudzień wita nas śniegiem i gładko wprowadza, po szaleństwach czarnego piątku, w czas przygotowań do ulubionych świąt w roku 🙂

Planujemy dania na świąteczny stół, do tego zachęcają poradniki, programy kulinarne, a kanał Youtube gotuje się dosłownie od pomysłów, jak jeszcze bardziej podkręcić smaki, unowocześnić tradycyjne potrawy i sprawić, by nadchodzące święta przebiły, w swojej kulinarnej oprawie, poprzednie.

A co z winami?

Jeżeli można zaszaleć w kuchni i pobawić się konwencją, formą i treścią potraw, sugerujemy zabawę również winami!
Nadaje się do tego np. szczep Glera, który wydaje się dość kontrowersyjnym pomysłem na motyw przewodni wigilijnej kolacji, ale dzięki niemu właśnie Wigilia może się okazać niezapomniana!

Szczep kojarzony jest głównie, z resztą słusznie, z winami musującymi. Ale! To nie tylko wina z bąbelkami. W naszych sklepach można znaleźć Prosecco Tranquillo, czyli niemusującą wersję, które sprawdzi się zwłaszcza do lżejszych potraw i podobnie jak Frizzante zda egzamin śpiewająco, jako aperitif. Ryby w kremowych sosach aż proszą się o towarzystwo beczkowanego, bardziej kompleksowego Prosecco Cartizze. Coś słodszego? Również mamy propozycje Prosecco Extra Dry, a do deseru Spumante Dolce Aromatico. W zależności od preferencji i potraw istnieje wiele możliwości dobierania stopnia musowania i wytrawności win. Gwarantujemy, że goście będą zaskoczeni takim towarzystwem do świątecznych potraw.

Podobne możliwości stwarzają również inne szczepy jak np. riesling, czy chardonnay i oczywiście nie trzeba ograniczać się to jednego regionu, czy kontynentu! W zależności od składników dania, czy konkretnych smaków zapraszamy do Winosfery i razem dobierzemy odpowiednie wina na Wasz wigilijny wieczór i pozostałe świąteczne dni!